Hloupí lidé

19. dubna 2017 v 6:35 | Amarry
Hloupí lidé...Napadé mě mnoho způsobů, jak je popsat, koho pro mě představují. Ovšem dle mého názoru mezi ně patří zejména lidé, kteří škatulkují a soudí ostatní na základě předsudků a toho, co slyšeli. Jinak nevědí vůbec nic. Často takové osoby nazývám ovečkami. Jdou s davem, nikdy nevybočí, když se směje dav, smějí se také, když parta nechce na diskotéku, osoba, ač tam chtěla, nezúčastní se taktéž. Lidé bez vlastního názoru, bez nadhledu, bez zajímavých koníčků, bez vlastního stylu života. To jsou pro mě hloupí lidé, se kterými bych se v běžném životě zřejmě jen pozdravila a šla dál. Nezaujaly by mě.


Posuzovat se na základě chytrosti a vzdělání mi v tomto případě přijde neadekvátní. Ne každý se základní školou je hloupý, jeho vzdělanost se odehrává v jiných oblastech života. Tedy může, ale taky nemusí. Stejně jako člověk s titulem inženýra nemusí být chytrý. A to mi věřte, jednu takovou osobu znám. Strašné! Nicméně ani tady to není jednoznačné u všech stejné.

A co znamenají pro vás hloupí lidé?

P. S. I já jsem teď posuzovala a osoby. I já svým způsobem tedy pro někoho můžu být hloupým člověkem. A je to tak v pořádku, protože přesně podle těchto kritérií si vybíráme své přátele a získáváme nepřátele :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama