16. Kapitola - Omluva

23. dubna 2017 v 21:04 | Amarry |  Míšenci

16. KAPITOLA - OMLUVA
"Chtěla jsem..."
"Carli..."
Příchozí hlas mě přerušil a pak sám utichl. Za zády neznámého se objevil Skelly. Oba dva se podezřívavě prohlíželi.
"Už musím."
Aniž bych komukoli z nich věnovala pozornost, vstala jsem a zamířila do svého pokoje. Tam už za mnou nesměli a já za to byla vděčná.
Zamkla jsem za sebou dveře a svalila se k notebooku. Místností se okamžitě začaly rozléhat tóny kytar. Zatímco jsem čekala na otevření emailové schránky, žvýkala jsem nedojezené toasty. Nedokázala jsem z hlavy vyhnat temnou postavu z prvního patra. Děsila mě a zároveň fascinovala. Kdo to vůbec byl?
Z vedlejšího pokoje se ozvalo chichotání a pak bouřlivý smích. Domyslela jsem si, že poloelfky si uspořádaly jeden z mnoha dýchánků. Dříve mě zvaly také, ale když jsem stále odmítala, vzdaly to. Jejich hlavní náplní bylo tajné popíjení vína, sledování facebookových profilů kluků ze školy, hodnocení celebrit, poslouchání hudby a plánování garderóby na další den. Nic z toho mě nebavilo. Chtěla jsem jen svůj klid.
Konečně se načetl email a s ním i nově příchozí zprávy. Nebylo dne, kdy bych si ho nezkontrolovala.

SKELLY KAI
VYCHOVATELKA
CLIRY KAMDEN

Překvapil mě počet příchozích emailů. A to mnohem více než autoři zpráv.
Otevřela jsem první sdělení s jistou nelibostí. To, co Skelly dnes předvedl, bylo... Neznala jsem pro to správné slovo. Potěšilo mě, že se mě zastal. Na druhou stranu jednal až příliš impulsivně. A pak ta jeho náhlá agresivita... Jak mě nechtěl pustit, cítila jsem jeho vztek... Otřásla jsem se. Nikdy jsem nevěděla, co od něho čekat. Dnes mě však naprosto vyvedl z míry.

"Ahoj Carli. Hele, promiň... Přehnal jsem to, ale nemohl jsem si pomoct. Nedovolím, aby s tebou takhle jednali. A to v té jídelně... Nechtěl jsem tě vyděsit. Ale tys mě neposlouchala. Zase... Musím ti něco říct, víš. Nechci to řešit přes email. Jestli si tohle přečteš, budu rád, když se ukážeš ve společence... Můžeme si třeba zahrát karty... Hele, fakt se nezlob... Skelly."

Podívala jsem se na čas. 21:24. V deset večerka. Moc času nezbývalo. Po přečtení zprávy jsem však byla rozhodnutá dát Skellymu šanci říct mi, co má na srdci. Doufala jsem, že tentokrát to bude on. Ten přátelský pohodový poloelf. Nestála jsem o mrzouta, o vztahovačnou princezničku ani o impulsivního šílence.
Další dva emaily, ač jsem prahla zvědavostí otevřít je, jsem nechala nedotčené.
Na patře to žilo. Míšenky elfek rozproudily téměř celé poschodí. Polohobitky k mému překvapení pobíhaly po chodbě s kupami oblečení a líčidel. Musela jsem se usmát. Vidět je takhle rozjařené... Zvedlo mi to náladu.
Ve společenské místnosti bylo prázdno. Posadila jsem se do křesla ke krbu a natáhla se pro odložený balíček. Míchala jsem karty a zírala do plamenů.
"Takže jsi tady."
"Proč bych nebyla?"
"Bál jsem se, že se na to vykašleš, víš." Posadil se do protějšího křesla.
Rozdala jsem mu čtyři karty. "O co jde, Skelly?"
Upíral na mě svoje smaragdové oči. Na tváři se mu objevil úsměv. "Hele, nebuď zvědavá."
Poznala jsem z jeho strany popíchnutí. Už byl opět dobře naladěn a já ho nechala. Vyprávěl vtípky a historky a já se dobře bavila. Neřešila jsem, že mi neodpověděl na otázku. Věděla jsem, že se k tomu vrátí sám.
Čas letěl. Už dávno jsme oba měli být na svých pokojích, ale neměli jsme se k odchodu. Užívala jsem si to a nehodlala jsem ten okamžik přerušit.
23:05. Kdyby nás tu teď načapala vychovatelka, měli bychom průšvih, ale bylo nám to jedno.
"... a tak mu povídám: 'Hele, tohle nejsou tvoje boty!' No, zarazil se..."
Začala jsem se nekontrolovatelně smát. Způsob, jakým Skelly vyprávěl historky, mě rozveseloval.
Ale už bylo pozdě. Cítila jsem únavu.
"Asi už půjdu." Uklidila jsem karty do krabičky a vstala jsem.
Vysoký poloelf mě napodobil. "Počkej..." Natáhl ke mně ruku a jemně mě chytil.
Nebránila jsem se. Stála jsem naproti němu a pozorovala ho. Pohled mi oplácel.
Pak se ke mně sklonil a políbil mě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama