6. Kapitola - Corey

6. dubna 2017 v 20:30 | Amarry |  Míšenci

6. KAPITOLA - COREY
Zaklapla jsem smetanové dveře. Dotek měkkého koberce mě uklidnil. Odhodila jsem mikinu na sedací pytel a rozvalila se na posteli.
Jak se všechno mohlo tak pokazit? Uplynul sotva jeden den a mám takové potíže, jako za celý svůj život ne. Balancuju na hraně destrukce svého života a vyloučení ze školy. I když... Ředitelka má strach mě vyloučit. To neudělá. Skončilo by to stejně jako před dvěma lety a to si nikdo na svědomí vzít nemůže.
Lidi se mě báli. Mívala jsem podobné záchvaty vizí jako dnes několikrát do týdne. Nevěděli co se mnou. Před někým jsem i utíkala. Děsila mě jejich energie. Vždy jsem dokázala naprosto přesně popsat pocity a emoce osob kolem mě. A tak se mě stranili... Jediný, kdo mě chápal, byla babička. Až pak mě našla paní Addisonová a převezli mě sem. Cizinku... Člověka s neobvyklými schopnostmi, člověka, který mezi míšence nepatří a mezi lidi taky ne.
Otočila jsem se na bok. Když je škola plná kluků, myslela jsem, že je normální, že jsem jiná. Pak jsem však poznala páŕ zdejších holek a moje iluze se rozplynuly... Je nás tu asi patnáct a ani jedna z nich není jako já. Většina jsou míšenky elfů a lidí. Takže vysoký štíhlý kočky s vlasama dlouhýma do pasu. Asi čtyři holky jsou míšenky lidí a hobitů. A pak jsem tu já.
Povzdechla jsem si. Kéž bych věděla, kdo byli moji rodiče...
Vrátila jsem se k dnešnímu dni. Neříkám, že mě smrt Baileeho nevzala, ale zas tak dobře jsem ho neznala. Chodili jsme spolu dva roky na pár předmětů... Ale to je všechno. Víc mě zajímalo, kdo měl důvod ublížit nekonfliktnímu klukovi, a proč z toho viní mě. Může v tom mít prsty Aeric? Koneckonců to byl on, kdo našel mou kresbu a odnesl ji ředitelce. A taky to byl on, kdo nenávidí lidi kolem sebe. Zmátla mě i přítomnost jeho otce na škole...
Zaklepání.
Protočila jsem panenky a neochotně vstala. Pootevřela jsem dveře a hledala zdroj zvuku.
"Tady dole."
Sklonila jsem hlavu. Podsaditá dívka se dvěma copy na mě valila oříškové oči.
"Ahoj. Ehm, můžu pro tebe něco udělat?"
"Pod okny mého pokoje stojí Aeric. Chce s tebou mluvit."
"Ale já s ním ne."
Polohobitka přešlápla a nejistě se ohlédla. "Hele, Bailee byl něco jako můj bratr. Byli jsme si blízcí. Vím, že ho Aeric nenáviděl... Jen... Chci tím říct, že budu ráda, když za ním půjdeš a vyřeší se to." Po tváři jí stekla slza.
"Proč Baileeho nenáviděl?"
"Byl to míšenec trola... Coreyho rodina je nenávidí. Uznávají jen sebe a elfy. Nevím, co se dnes stalo, ale ať si dává Cliry pozor..." Pokusila se o úsměv. Než jsem mohla něco říct, byla pryč.
Byl tohle ten důvod, proč se Aericův otec objevil ve škole? Má Baileeho smrt něco společného s Coreym? Musím mluvit se Skellym, umínila jsem si.
Propadla jsem se do neklidného spánku. Na čekajícího Aerica jsem úplně zapomněla.
Když jsem otevřela oči, slunce už stálo vysoko. Po včerejším šíleném dni to byla příjemná změna. I přes doléhající okolnosti jsem se cítila svěží a plná energie. Byla sobota, což znamenalo spoustu volného času pro mě a mé malé pátrání. No spoustu... Do chvíle, než budu nucena nést následky svého včerejšího chování. Ale teď jsem šla najít Skellyho.

Podle očekávání jsem ho nalezla na hřišti. Trénoval mušku. Zrovna dribloval skrze plac ke koši. Dva konečné kroky, odraz. Míč čistě proletěl košem. Ještě se nestalo, aby Skelly minul. To mu umožňovaly jeho částečné elfí geny.
"Ahoj Carli."
Nadskočila jsem. Nečekala jsem, že už o mně ví. Dosud jsem si nezvykla na jeho dokonale vypracované schopnosti.
"Ahoj. Můžu s tebou mluvit?"
Upustil míč. I když se ho snažil zachytit, proklouznul mu mezi prsty. Zachytila jsem ho a přihrála zpátky.
Usmál se. "Nečekal bych tě tu... A sháněla se po tobě ředitelka."
"To se dalo čekat."
Posadili jsme se na zídku. Vypadal překvapeně. "O co jde?"
"Je něco, co bych měla vědět o Aericovi Coreym a jeho otci?"
Zalapal po dechu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama