Smůla? Buďme šťastní!

8. dubna 2017 v 17:04 | Amarry |  uvazuju
Z negativního přístupu nikdy nic pozitivního nemůže vzniknout. A přesto to spousta lidí nechápe. Stěžuje si na život. Ale život tu není proto, aby nám něco ulehčoval. My tu jsme proto, abychom si stvořili život, jaký chceme.Za krátký lidský život se setkáme s mnoha utrpeními. Schválně se teď zaměřím na negativní aspekty. Zasáhne nás smrt rodiny či přátel, náš dům lehne popelem, zahrada se zaplaví bahnem z řeky, ukradnou nám nové auto, sousedi nám znepříjemní život, vyhodí nás z práce, rodiče nás vydědí... V životě nás potká ledacos.

Tak říkajíc - smůla se lepí na paty. Já si dovolím oponovat. Vše je o našem přístupu, našich myšlenkách. Nic jako smůla neexistuje. Můžeme se snažit a neuspět, ale neznamená to, že máme smůlu. Zkrátka jsme v tu chvíli nebyli dost dobří. Ale nic nám nebrání zkusit to znovu. Zlepšit se a dosáhnout svého cíle.

Zastavíme-li se po prvním neúspěchu, nikam to nedotáhneme, ničeho nedosáhneme, věčně se budeme utápět "ve smůle". Můžeme se v tuto chvíli litovat, plakat, vztekat se, nadávat, obviňovat, závidět... Vidíte? Samé negativní emoce. Opravdu čekáme, že z tohohle to někam dotáhneme? Ne. Nikdo nás nebude litovat, nikdo nám nebude stát za zadnicí, nikdo za nás nic neudělá. Tedy, možná ano, ale nebude tomu tak vždy.

Každý z nás mívá období, kdy se nic nedaří, lidé jsou protivní, nic se nám nechce dělat. Stává se to a jistě k tomu máme nějaký důvod. Je však dobré vědět, že kromě nás samotných nám z této situace nikdo nepomůže.

Až se ocitneme na dně, dovolme si být smutní, ale nekopejme kolem sebe a až budeme připravení, oprosťme se od negativismů. K ničemu nám nejsou a z osobního neúspěchu se nedostaneme.

Přeju všem mnoho štěstí a více úsměvu!

P. S. Život je příliš krátký na to, abychom ho prožili s vráskami nespokojenosti ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 8. dubna 2017 v 17:15 | Reagovat

Máš pravdu, život je krátký a za nějaký stres nestojí :-)

2 Amarry Amarry | Web | 8. dubna 2017 v 17:18 | Reagovat

[1]: Ano, souhlasím. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama