Státní maturity? Ne, jen korupce.

27. dubna 2017 v 22:58 | Amarry |  uvazuju
Státní maturity. Letos patřím mezi stovky maturantů, kteří se pokusí získat lejstro hodnotící naše vzdělání. No jo, ale co musíme udělat proto, abychom ho vůbec dostali? Asi vás to bude šokovat, ale vědomosti s tím nemají co dělat."Učit se, učit se, učit se." Realita? Naivní ideologie...


Dnes jsme od třídní učitelky dostali pokyny. Nakoupit chipsy, sušenky, limonády, minerálku - perlivou, jemně perlivou, neperlivou, dárek pro komisaře, speciální obrovskou kytici pro komisaře, chlebíčky, protože je pan komisař má rád...

Naše třída je, jak se říká, laxní. Nikdo se k ničemu nehlásil. Třídní se tedy rozzuřila. A teď, lituji, že jsem nebyla schopna zachytit audio záznam jejího projevu, poněvadž stál opravdu za to. Dovolte mi malou citaci jejího proslovu (spíše řevu): "Vy mě neserte! Komisař je můj dlouholetej kamarád. Já vám dám, že nebudete nic dělat! Jak chcete, jak chcete! Jak vy k my, tak my k vy! Učitelé jsou všichni moji přátelé! Zařídím, aby aspoň deset z vás nedostalo maturitu. A to si pište, že to zařídím!"
Nedalo mi to. Musela jsem se ozvat. Zatímco ostatní mlčeli, zeptala jsem se: "Takže naše maturita závisí na tom, co dostanete k svačině?"

Třídní, i přesto že zmlkla, jakmile jsem začala mluvit, začala opět řvát a snažila se mě přeřvat. Jakmile jsem dohovořila - nejbližší okolí mě slyšelo, a ona nejspíš taky - zmlkla i ona a o pár minut dělala jako by nic.

Takže mi dovolte krátký návod, jak jednoduše projít maturitou s úspěchem. Dle dnešních instrukcí učitelky...
  • U nás je komisař, nezapomeňme tedy minišaty a hluboký výstřih
  • Alkohol, pukét a nějakej dobrej chlebíček to jistí
A ještě něco. Většině lidí to bylo jedno. Všechno odkejvali a nakonec se na zadané úkoly přihlásili. Ovce, podlejzání, buzerace, strach. Klíčová slova českých státních maturit.

Mají to tak i jiné školy? Nebo jsme výjimkou?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama