Hormonální antikoncepce - téma nejen pro dámy

23. května 2017 v 21:55 | Amarry |  zivotnistyl
Hormonální antikoncepci v dnešní době bere téměř každá žena plodného věku. Od raného mládí až do menopauzy. Nikdo nám však neřekne, co dělá s naším tělem, co dělá s životním prostředím a jak nás ovlivňuje.
Dnešní článek pro přehlednost opět rozdělím do několika kapitol.
  • Změny v našem těle
  • Po vysazení, nemoci
  • Alternativy
  • Dopad na životní prostředí
ZMĚNY V NAŠEM TĚLE
Ač si to neuvědomujeme, antikoncepce ovlivňuje četnost bolestí hlavy, menstruace bývá nepravidelná, což může pokračovat i po jejím vysazení (tento neduh je opět chybně léčen hormony), ženy bývají nervózní, podrážděné, tloustnou, mění se pleť, prsa jsou citlivá a pnou. U kuřaček vzniká riziko trombóz. Nehledě na to, že při sexuálním aktu bývají ženy suché i přes to, že jsou vzrušené, chuť na sex se snižuje, jejich povaha se mění, aniž by si toho všimly. Antikoncepce má také spojistost s rakovinou vaječníků a dalších pohlavních orgánů ženy, není vyloučeno ani riziko cévní mozkové příhody. Spoustu z uvedených příznaků jsem vypozorovala sama na sobě a nejde jen o papouškování cizích slov či textů. A otázka zní, zda jsou ženy tak hloupé a i přesto, co vědí, pilulky berou, nebo je nezajímá, co berou a informace neznají. Obě varianty znamenají jistou neúctu k sobě samé.

PO VYSAZENÍ, NEMOCI
Co se děje po vysazení? Nedostavuje se menstruace, padají vlasy, mění se metabolismus, v kterémkoli věku se objevuje akné, mastí se nám pleť. A co na to lékaři? Berte pilulky, to se srovná! Opravdu? Studovaným lidem takovéto projevy přijdou v pořádku? Jo? Tak jsme asi každý z jiného světa. Ne vážně, není to v pořádku. Hormony ničí naše tělo, ale společnost to podporuje, protože není nad to si bezstarostně a nezávazně kdykoli zašukat, že?
Nemoci. Trápí-li nás nějaký kožní neduh, starosti s pohlavními orgány, nepravidelná menstruace, nikdo se neptá: "Co jíte? Kde pracujete? Cítíte se dobře? Jste šťastná?" Ne. Lékař letmo mrkne přes stůl a už nám cpe recept na hormonální sajrajt. Problém vyřešen. Všichni spokojeni?

ALTERNATIVY
Otázka mnohých jistě zní, jak se tedy bránit otěhotnění, když jsou hormony špatné? Zbývající možností je bariérová antikoncepce. A to je buď kondom, nebo pesar. Kondom nedoporučím, protože je nepraktický, otravný, chlapy tlačí a škrtí, sklouzává a vůbec jsou s ním jen starosti. Zaměřím se na pesar. Sama ho už 3/4 roku vlastním a používám a nemohu si stěžovat. Je naprosto skvělý. Více informací o něm ZDE.

DOPAD NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ
Dalším negativem je dopad na živorní prostředí, kdy hormony nejdou z vody vyfiltrovat a volně si tak plavou v pitné vodě, kterou pijí malé děti, muži, zvířata a v konečné fázi i my. Díky všem uživatelkám antikoncepce jsme tedy všichni nuceni pít hormony, které nechceme, které škodí, které ubližují, ale nikdo nám o tom nic neřekne. Není nic lepšího než si denně vychutnat sklenici chlazené antikoncepce, že?

A proč není článek jen pro ženy? Protože jsou to i muži, kteří chtějí sex! Na sex bývají zapotřebí vždy minimálně dva lidé. Jeden z nich se musí chránit před otěhotnením (obvykle). Nevolte však jako první variantu prášky, nenechte si od svých lékářů nutit hormony. Važte si zdraví svého i lidí kolem, kteří o hormony nestojí. Jde nejen o zdraví uživatelek, ale všech. V konečné fázi partneři, kteří si užívají svou nezodpovědnost, kdy nemusí myslet na kondomy, pijí hormony, které jejich partnerka užívá. A měli by to vědět! Měli by vědět, že mrzutost a náladovost žen je daň za nezávazný sex, že povaha člověka je snadno ovlinitelná hormony, které jim společnost vnucuje. Podporujme ženy kolem nás, aby si vážily samy sebe a zbavily se svinstva, které ničí nás všechny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama