Špatné důvody proč nosit podprsenku

28. května 2017 v 10:42 | Amarry |  zivotnistyl
Dnešní článek o podprsenkách nepojednává o tipech, jak si vybrat tu pravou, ani o tom, jakou barvu zvolit, dokonce je mi i jedno, jestli ji někdo vůbec nenosí. Naopak, ráda bych poukázala na špatné důvody, proč podprsenku nosit a také lehce argumentovat tím, proč ji nenosit.Nejprve podotýkám, že mluvím o klasických kosticových podrpsenkách, Zejména pak push-up podprsenkách a pak tedy i těch běžných bez velikých odporných vycpávek.

KOSTICE, PUSH-UP
To je hlavní příčina toho, proč jsou dnešní podrpsenky zdraví nevhodné. Kostice nejen, že většinu žen tlačí, škrtí, ale po sundání podprsenky nám pod ňadry zůstávají otisklé tyto kovové příšery. Utiskují lymfatické žlázy, push-up vycpávky drží prsa v nepřirozené poloze následkem čehož jsou povislá a poněkud více podobná ňadrům kdejaké sedmdesátnice. Co se utlačování lymfatických žláz týče, je to problém. Dle mých letmých studií, kdy jsem si pročítala články a pátrala po okolí, jsem se skutečně přesvědčila, že ženy, které celý život nosily tzv. kosticové podprsenky v pozdějším věku onemocněly rakovinou prsu.

Přidám životní příběh. Jako malá jsem chodila do družiny, družinářka byla velice udržovaná, hodně se líčila, milovala hezké a drahé oblečení, na druhou stranu ráda tvořila a nám se věnovala. (To abych uhájila její čest před předsudky). Nicméně celý život se šatila i do push-up podprsenek, upnutých džínů (s tématem souvisí kvůli lymfatickým žlázám). A dnes to je více než tři roky, kdy se neúspěšně léčí s rakovinou prsu. Ztloustla, přišla o vlasy, upnuté džíny vyměnila za dlouhou volnou sukni z přírodních materiálů, dlouhou blond hřívu musela shodit a chodí nakrátko, čemuž přispěly i chemoterapie. Vzhledem k jejímu luxusnímu životnímu stylu, který vedla, se domnívám, že právě její móda a ošacení přispěly k jejímu zdravotnímu problému.

PROČ ŽENY NOSÍ TYTO PODPRSENKY?
Promluvím za sebe a možná i za pár dalších žen. Domněnka pochází z mých minulých postojů. A myslím si, že tyto důvody se dají snadno zvrátit v porovnání s tím, jaké může být riziko zdraví. Nehledě na nepohodlnost, kterou tyto podprsenky přináší. Ač se nám obchody a média snaží vnutit myšlenku, že každému určitě nějaká ta podprsenka padne. Ne, nepadne. Je to pitomost. Mně "padly" všechny podprsenky a všechny byly stejně na nic.

1. Nosím tuto podrsenku, protože mám pak větší prsa!
Dámy, pokud si vážíte samy sebe, tak si uvědomíte, že fakt, že máte menší prsa, než byste chtěly, nezměníte podprsenkou. Zejména pak v případě, kdy si ji sundáte a váš výstřih je v tu chvíli jako otevřený balíček Bohemia chipsů. Jaksi poloprázdný, že? Dále bych ráda upozornila na to, že vaši přátelé, rodina, partner a příbuzní nepochybně mají představu o tom, jak velká prsa ve skutečnosti vlastníte. A koho dalšího byste rády ohromovaly tím, co nemáte? Upřímně, ostatním lidem je to úplně jedno...

2. Nosím tuto podrpsenku, protože vypadá hezky a je to sexy!
Hezky určitě vypadá. Nicméně i sportovní podprsenky jsou krásné a sexy. Prodávají se v různých barvách a košíčky mají různé tvary. Existují i takové, které mají krajku. A navíc jsou pohodlné a slouží stejně. (Ještě bych ráda dodala, že nemyslím takové ty sportonvní podrsenky z New Yorkeru, kde má sportovní podprsenka vypasované košíčky. To je pitomost.)

3. Nenosit tuhle podprsenku je divné. Mají ji všechny!
Ano, to je přesně ten důvod, proč si něco pořídit. Mají to všichni! Jen tak dál, vzhůru do stáda...

Proto bych ráda mezi ostatní ženy rozšířila sportovní podrsenky, které jsou pohodlné, zdraví neškodné a stejně tak hezké a praktické.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 28. května 2017 v 11:19 | Reagovat

Já nosím obyčejnou podprsenku bez košíčků a kostic, nač si vycpávat něco co nemám a pak se akorát stydět :-) Skvělý článek, děkuji ti za něj!

2 Amarry Amarry | Web | 28. května 2017 v 11:40 | Reagovat

[1]: Přesně tak, jak říkáš :-) Já děkuju!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama