Štítná žláza aneb Jak si podmanit lidi na celý život

23. května 2017 v 19:58 | Amarry |  zivotnistyl
Dnešní článek je o štítné žláze. Vím, že jsem slibovala další článek o minimalismu a o módním průmyslu, přesto však musím; moje vnitřní já věří, že je správné prvně zveřejnit článek na téma ŠTÍTNÁ ŽLÁZA.Chci lidem vysvětlit a rozšířit toto poznání, že léky s hormony nejsou pro léčbu štítné žlázy třeba. Ale to předbíhám. Co tedy v dnešním článku najdeme?
 • Můj příběh
 • Domácí léčba
 • Příznaky, co nesouvisí
 • Poznatky
 • Před a po
MŮJ PŘÍBĚH
Onemocnění štítné žlázy mi zjistili v páté třídě. Je to mnoho let zpátky a tak si moc dobře nevzpomínám, zda tento stav způsobila strava, domácí poměry nebo můj psychický stav. Každopádně se tak stalo. Brala jsem léky. Od jakživa to byl Thyrozol. Měla jsem prý zvýšenou funkci. Tehdy mi to bylo fuk. Dělala jsem, co mi lékaři řekli. Rodiče mi zakázali sportovat, já přišla o jezdectví, tanečák a další záliby. Poradila jim to doktorka, aby se moje štítná žláza nerozhodila. Tak to šlo tři roky. V osmé třídě jsem omdlela před školou, nekontrolovatelně jsem tloustla (nebylo se čemu divit při zakázaném sportu). Doktorka si všimla, že zřejmě pochybila a zapomněla mi snížit dávku léku, takže moje štítná žláza přešla do snížené funkce. Bohužel se tak stalo i přes pravidelné kontroly po třech měsících. V té době už jsem začala přemýšlet o tom, že je asi něco špatně. Přemítala jsem, proč už dávno nejsem zdravá. To by přece léky měly dělat, ne? Léčit. Ale nedělo se nic. O letních prázdninách jsem na sobě zapracovala a vyběhala jsem všechen přebytečný tuk. V té tobě se zase nějakým nenápadným způsobem moje ŠŽ vrátila do zvýšené funkce. Nastoupila jsem na střední a hodnoty byly stále v normě. Ale co to znamená? Nic se nezměnilo, léky jsem brala dál. No hlavně, že doktorka byla spokojená... Já ne. Šlo to ještě dva roky až jsem si 16. února 2016 řekla dost. Pročetla jsem si všechny možné materiály, co s tématem souvisely, a ze dne na den jsem vysadila léky. Nosila jsem je v peněžence s sebou, kdyby náhodou. Hlídala jsem si svůj tep a svoje pocity, zda nemám mdloby apod. Vše bylo v pořádku. Od základu jsem změnila svůj život. Zapracovala jsem na sobě. Stala jsem se šťastnější, na čemž stále pracuji. Pravidelně chodím na testy, na ultrazvuky. Vše je v pořádku. Doktorka stále o ničem neví. Jen má vždycky radost, jak léky pomáhají. Jo, kdyby jen věděla... Brzy to bude rok a půl od mého rozhodnutí. Od té doby jsem si vzala asi jen dva léky, když jsem se necítila dobře. A to bylo dva tři měsíce od vysazení. Teď už léky vůbec nevlastním. Občas si nechám napsat recept, ale ten vzápětí letí do koše.

DOMÁCÍ LÉČBA
Dalším bodem je domácí léčba, což je základ toho všeho. Kromě změny jídelníčku a žitovního stylu bylo třeba si spoustu věcí přečíst a nastudovat. Bylo třeba zjistit PROČ moje štítná žláza nepracuje správně. Nezajímalo mě, že to tak je. Chtěla jsem jen vědět proč. Vám to lékaři řekli? Mně ne. Dopídila jsem se k tomu, že mi chyběl vitamín B a zinek. Ten jsem i hned začala brát a zároveň ho měla jako takový svůj placebo efekt. Zda tomu tak bylo či nikoli, to se můžu dnes jen domnívat, každopádně mi to velice pomohlo. Začala jsem znovu cvičit, konkrétně posilovat (to dnes už nedělám). Do stravy jsem zařadila více zeleniny, přestala se stresovat a během určité doby se ze mě stal naprostý flegmatik. Skutečně, většina věcí mě nezajímá, nenaštve, nevyhecuje. Dělám jen to, co chci, kdy chci. Zajímám se jen o to, o co skutečně chci. Ale to už by se dalo zařadit do jiného článku. Vraťme se zpět k tématu. Dalším bodem byla kontrola mého tepu. Štítná žláza úzce souvisí se srdcem a proto nechtěné příznaky lze snadno poznat dle tlukotu. (při zvýšené funkci zrychlené bušení, při snížené funkci pomalé bušení, tudíž nedostatečné okysličování a mdloby) Potíže jsem byla schopna poznat tedy poměrně brzy. Ve zkratce. V čem spočívala moje léčba?
 • žádné léky
 • kontrola tepu
 • oprostění se od stresu
 • změna životního stylu
 • sport
 • doplňky stravy - B komplex a zinek
PŘÍZNAKY, CO NESOUVISÍ
Moje potíže se štítnou žlázou byly diagnostikovány na základě silného krku, zpocených rukou a nesnášenlivosti horka. Ovšem, přesně tyto příznaky najdeme v seznamu, dle kterého jsme jistojistě nemocní. Jenže! Od vysazení léků jsou moje testy v pořádku, hormony v normě, doktorka je spokojená. Silný krk mám stále, horko mi vadí také. Ruce se mi potí, když je venku teplo. Myslím si, že nejsem jediná, kdo takové "potíže" má. Ale já se cítím zdravá, jsem plná energie, je mi skvěle. Žádnými obtížemi netrpím. Skvěle spím, stačí mi 7 hodin denně, nejsem ani neklidná ani nervózní. Vlasy mi nepadají, nehubnu ani netloustnu. Podle čeho tedy někdo může posuzovat můj zdravotní stav, jak můžou tvrdit, že jsem nemocná?!
Co se dělo před mým zvratem a rozhodnutím s mojí štítnou žlázou, to bohužel nedokážu posoudit. Zda vůbec existuje něco jako snížená či zvýšená funkce, nedokážu posoudit. Vím jen, že jsem byla zakomplexovaný buclatý uzlík s tragickými stravovacími návyky a přebytečným špíčkem na břiše. Chyběly mi vitamíny, osobní spokojenost, duševní klid i pohyb.

POZNATKY
Toto je velice důležitá kapitola, protože se zde pokusím shrnout body, které Vám žádný lékař neřekne. A proč taky?
 • štítná žláza pracuje špatně na základě stresu (psychosomatická příčina) nebo stravy (nedostatek vitaminů a minerálů)
 • operace nic neřeší (budete nuceni brát léky do konce života)
 • mnoho příznaků se štítnou žlázou absolutně nesouvisí
 • vysazení se není třeba bát, komplikace lze poznat mnohem dříve, než se něco stane
 • na zvýšenou i sníženou funkci skvěle funguje JÓD (ryby)
 • stav štítné žlázy zhoršuje hormonální antikoncepce (po několika letech braní jsem se jí úspěšně zbavila, více o HA v dalším článku)
 • sami lékaři jen experimentují, nevědí, zda léky budou či nebudou fungovat (zvláště, bereme-li i jiné medikamenty)
 • občas se vyplatí zajít na kontrolu a ujistit se o správnosti našeho životního stylu (hormony nám to prozradí)
 • krevní testy o stavu štítnice nevypovídají nic, hormony jsou ovlivňovány mnohými faktory včetně psychiky
PŘED A PO
Dřívější stav:
 • nemocná šítná žláza, habrující hormony, zdravotní potíže
 • sedací den, plno sladkostí, žádný pohyb, neshody doma, potíže ve škole, léky
Současný stav:
 • zdravá štítnice, hormony v normě
 • pohybová činnost, spokojenost, častá radost ze sebe sama, pescetariánství, plno zeleniny

Tak bych popsala svůj život se štítnou žlázou a život ztrpčujícími lékaři, kteří buď nevědí, jak léčit, nebo nechtějí léčit. Obě verze jsou strašné, neboť se tu bavíme o lidech, kteří tvrdě dřeli, aby mohli pomáhat lidem a léčit je. Máte někdo podobnou zkušenost, popřípadě máte "nemocnou" štítnou žlázu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 GVKB GVKB | E-mail | Web | 23. května 2017 v 20:23 | Reagovat

Ubožák se má dneska uboze. Žijeme zde už jako ubožáci, vidíme i vnímáme všechny změny, ale stále vedle nás žijí ubožáci, kteří ještě zažili nějakou válku, a potom my samotní. Někteří z nás poznali dobu soudruhů se vším všudy a jsme ji ovlivněni, toho se jen tak nedá zbavit. Takže ve střední a východní Evropě ty změny budou velmi pomalé, a to si mnozí západoevropané neuvědomují, je zde několik generací, kteří se prostě nebudou chtít přizpůsobit všem moderním trendům. Ale někdo tady bude tahat za nitky.

Politici, vědci a podnikatelé. Slyšel jsem větu v jistém pořadu, nebude záležet na tom, co jste vystudovali, ale co máte v hlavě, nebude záležet na tom, jestli jste muž, či žena, jakou barvu kůže máte, ale jestli umíte být pro konzumní systém výjimečný a potřebný.

Přijdou změny, týká se to jak aplikací moderní genetiky a reprodukční biologie, biotechnologií, robotizace a automatizace. Každopádně v takovém světě už nenalézám nějaké místo pro cokoliv lidského, a umění je podle mě už dneska zbytečné. Vždyť pokud někdo chce dokázat, že mnoho umělců vlastně tvoří, protože má nějaký vnitřní problém, a my ten problém napravíme, nebude už takové umění potřeba, pokud sloužilo jako jakási autopsychoterapie, či jakési projevení se.

Prostě se od nás všech bude automaticky chtít, abychom se neustále rychle přizpůsobovali restartování konzumního systému. A ruku na srdce, stojí nějaké nadnárodní korporace o to, aby si nějaké zaostalé země zachovávali své tradice a jazyk? Asi ne. Jak to vidíte s postavením konzumního člověka v následujících letech vy? Nedojde brzo už k tomu, že zde místo lidí budou globálně v civilizaci jenom GVKB roboti a lidem bude vstup do GVKB civilizace zakázán pod trestem smrti.

2 Amarry Amarry | Web | 23. května 2017 v 20:30 | Reagovat

[1]: Nejsem si úplně jistá, že to přímo souvisí s mým článkem, nicméně jistou spojitost v tom vidím a to hlavně v životní stylu, o kterém v podtextu taky píšeš. Souhlasím s tebou, máš pravdu. A nejhorší je, že jsou stále blázni jako já, kteří se tomuhle šílenství chtějí postavit a žít si po svém. Budeme nakonec semleti či nikoli? :-?

3 GVKB GVKB | E-mail | Web | 23. května 2017 v 21:03 | Reagovat

[2]: Továrnou na veliké problémy je centralizace, v centru je pyšná a lakomá elita, která amatérsky chybuje, a následkem deprese u pracujícího lidu je, a lid proto pivo a cigarety mnoho konzumuje. S příchodem politické a byrokratické centralizace, přicházejí vysoké daně a imperialismus, pracující lid se stává ubohou loutkou, se kterou si může zlá elita dělat, co jí napadne, a tak může zlá elita, hnát pracující lid do neustálých nesmyslných revolucí a válek, nebo pracující lid může beztrestně vraždit v plynových komorách po milionech jako dobytek, jako by to byl jenom dobytek s nulovou hodnotou.
Kořenem všeho zla, je jenom zlá elita, co zde má moc a bohatství, lidově řečeno ryba smrdí od hlavy a tuční státní kapři si státní rybník dobrovolně nevypustí. Sytý hlavovému nevěří, a spíše by prošel veliký velbloud uchem malé jehly, než by se chybný prezident, dobrovolně vzdal svojí vysoké funkce. Pokud by volby mohli něco změnit k lepšímu tak by je zlá elita okamžitě zakázala, volby jsou jenom mediální divadlo, kdy místo starých parazitů, zde jsou zvolení noví paraziti.
Místo červených komunistických trenýrek, bych na hrad spíše pověsil černou pirátskou vlajku s lebkou, protože nám vládnou ekonomičtí piráti, podívejme se na zákony a regulace, jsou to normy, které umožňují elitním zlým pirátům, ukrást zde beztrestně zisk z naší profesionální práce, a schovat jej v daňovém ráji, stali jsme se kolonií a kolonialisté z nás učinili ekonomické otroky co musí pracovat za žebrácké mzdy, ze kterých není možné normálně žít, a dobře se zde mít, nedivím se ani ekonomickým muslimským emigrantům že jsme pro ně jenom tranzitní zemí, protože zde jsou u moci sluhové kolonialistických národů (Švýcarsko, Německo, Švédsko, Anglie, USA, Kanada), koho chléb jíme, tomu přeci sloužíme.
Je třeba začít vyrábět GVKB roboty s GVKB umělou inteligencí, GVKB roboti vyčistí tento globální Augiášův chlív od parazitů a lenochů, kdo nebude profesionálně, každý den v roce, od 15 let do 70 let pracovat pro GVKB systém, ten skončí automaticky v GVKB převýchovném táboře na Sibiři. Na hrubý pyšný a lakomý pytel, musí být GVKB hrubá záplata, na myšlení a řízení všeho zde bude jenom GVKB systém, nahý a hladový člověk, zde bude globálně na věčné časy, jenom na fyzickou těžkou práci, kterou nechtějí dělat GVKB roboti, protože je podřadná a špinavá, takto konečně zde zvítězí láska a pravda nad nenávistí a lží, po GVKB se pojmenuje mnoho ulic a náměstí na světě, protože on je dokonalý Bůh.

4 Amarry Amarry | Web | 23. května 2017 v 21:17 | Reagovat

Joo ryba smrdí od hlavy je super dokument mimochodem. A jaké jsou návrhy? Odstřelení elit? To by neprošlo si myslím. Likvidace a náhrada elit roboty a udření nahých lidí k smrti... To už se přece děje, ne? Cítím zde snad trochu egocentrizmu v podobě GVKB robotů? Boha lze považovat za entitu mnoha podob se stejnými schopnostmi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama