Chester Bennington

21. července 2017 v 12:31 | Amarry
Dnešní článek nezařadím do žádné rubriky. Nehodí se nikam. Ale je to věc, o které se chci zmínit, protože pro mě hodně znamená. Jde o názor na zemřelého Chestera Benningtona, který se oběsil včera ráno. Pochopím, pokud článěk bude odsouzen nebo s ním nebudete souhlasit. Jde jen o moje myšlenky a názory, které se mohou od ostatních lišit.


Linkin Park poslouchám bezmála deset let. Chestera jsem "žrala" už od dětství. Líbil se mi jeho hlas i image. Když jsem se včera dozvěděla, že spáchal sebevraždu, dost mě to vzalo. Proč to udělal zde rozebírat nechci. Možností je spousta a všechno to jsou domněnky. (Ne že bych o tom sama dost dlouho nepřemýšlela).

Na internetu se o něm můžeme dočíst spoustu informací. Od včera především spoustu narážek na den, kdy byla jeho sebevražda spáchána. (Včera by oslavil 53. narozeniny jeho přítel Chris Cornell). Víme, že byl feťák a alkoholik. Podstoupil několik odvykaček. Po jeho ohledání je zřejmé, že pod vlivem drog nebyl. Měl rodinu - krásnou manželku a šest dětí. Přátele v kapele i jinde. V dětství byl zneužíván, měl psychické problémy a deprese.

Já osobně si myslím, že jeho tvorba mu pomáhala a ať byl feťákem nebo ne, lidé ho měli rádi takového, jaký byl. Byl odvážný a statečný. I přesto, že se potýkal s depresemi, jež utápěl v alkoholu či drogách, dokázal se sebrat a podstoupit léčbu proti závislosti. A to je velký krok. Spousta závisláků na čemkoli se do léčebny nikdy nedostane. Nedokáže se přesvědčit. Ale on to zvládl. Vážím si ho za to, že do světa rockové tvorby vnesl společně s ostatními členy kapely hudbu, kterou si oblíbily miliony lidí na celém světě. I přesto, že se svůj život nakonec rozhodl zahodit, si ho vážím.

Ano, taky lze ve stručnosti říct: "Byla to feťácká troska, co chtěl, to má." Ale neocenit jeho kvality a snahu, které za života měl a jichž dosáhl, by znamenalo popření toho všeho.

Čest jeho památce. Byl to skvělý zpěvák.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama