Co stále hledáme a nemůžeme najít?

19. července 2017 v 10:58 | Amarry |  Z duše Amarryny
Předměty, které vlastníme, každý den používáme, ale nikdy nejsou tam, kde by měly být.

1. Propisky
Vsadím se, že každý jich doma máme snad milion. Jsou všude. Skoro v každé místnosti. A jejich problém? Většina z nich nepíše, nikdo neví, kde je hledat, stále se po nich někdo shání. Je to otravné. Když nám někdo diktuje telefonní číslo a my nemáme propisku. Pech. Situaci jsem vyřešila tak, že jsem si pořídila keramické pero s náhradními náplněmi. Ostatní propisky jsem zanechala členům domácnosti, protože si jejich hledání zřejmě užívají. Už nic nehledám, nesháním. Přesně vím, kde je. Protože je jen jedno jediné.


2. Skleničky
Rodiny, jež mají myčku nádobí, to možná znají také. Myčka k prasknutí plná špinavého nádobí. My, zvyklí na plnou skříň skleniček, naivně si jdeme pro další čistou. Ouha. Ona tam není. Prázdno. Do smradlavé myčky se nám pro skleničku okapanou gulášem z oběda sahat nechce. Co teď? Jsme mrzutí, naštvaní, musíme se uchýlit k hrnku. Já jsem sáhla po svém shakeru, který několik dlouhých měsíců neměl využití. Je super i jako lahev na vodu, ale i jako sklenička. Pokud ovšem nechcete slovíčkařit - je z plastu ;) Už se nemusím pídit po skleničkách. Skvělá věc! Samozřejmě nějaké skleničky doma mít musíme, pokud nechceme, aby návštěva pila minerálku z kbelíku. Ale jak často k vám domů přijde 32 osob?


3. Hrnky
Je to stejné jako se skleničkami. Mám jeden svůj hrnek a na ten nedám dopustit. Jako u sklenic je vhodné nějaké hrnky navíc vlastnit, ovšem 50 hrnků je na můj vkus trochu moc...


4. Kapesníky
Ano, to je případ, o kterém jsem nedávno psala. Má to ale ještě jeden problém. Pořád je musím hledat! Samozřejmě máme stálé místo pro nové celé balíky kapesníčků, ovšem vytáhnu-li si jeden malý balíček, v tu ránu ho někde zašantročím. Vytáhnu další a jeho osud je stejný. Pořád hledám kapesníky! Je to strašné. Od chvíle, co mám látkový kapesník, tuto starost nemám. Jediné, na co myslím, je to, abych ho včas vyprala, aby mi znovu stihl uschnout. Ale protože je jen jeden, vím naprosto přesně, kde ho hledat. Což je obvykle v kapse nebo batohu ;)


5. Mobil, klíče, brýle, peněženka
Na to snad žádná rada neexistuje. Tyto věci hledají minimálně jednou za život snad všichni. A nejedná se jen o starší generaci. I já někdy nemám tušení, kde zrovna leží můj mobil. V takové situaci jsem odkázaná jen na svůj mozek, protože s tichým režimem mi prozvonění zkrátka nepomůže...


6. Zapalovače
Asi to znají všichni kuřáci. V každém pokoji odložené minimálně dva zapalovače. Ale pořád žádný k nalezení! Jo, tak na to radu taky neznám. Vím jen, že vlastnění jen jednoho zapalovače by rozhodně nefungovalo ;)


Jaké jsou vaše nenalezitelné předměty?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama