Šetřeme peněženku

14. července 2017 v 12:38 | Amarry |  zivotnistyl
V dnešním článku se zaměříme na nákupy. Nákupy čehokoli. Podíváme se, jak nakupovat efektivně. Následující položky jsou pouze reklamními triky, jak z vás vylákat co nejvíc peněz. Naletěli jste také?

1. Dámské a mužské žiletky
Ano, kromě barvy, ceny a značky žádný jiný rozdíl neexistuje. Přesto jsou mužské žiletky dražší. Efektivita a účinnost žiletky spočívá v počtu žiletek a jejich ostrosti. Proč tedy kupovat žiletky za sta koruny, když to jde v řádu deseti korun?

2. Aviváže a prací prášky
Zkoumali jste někdy složení? Kromě konzistence, barvy a vůně je to naprosto totožná látka. K čemu prát prádlo ve dvou prášcích? Stačí přece jeden neee?

3. Čistící prostředky obecně
Ano, i tyto vševeličné tekutiny a roztoky v barevných lahvičkách jsou k ničemu. Složení se ztotožňuje s Jarem, pracím práškem, mýdlem a dokonce i s vaším šamponem. Až na pár nepodstatných složek, které mění vůni, barvu, konzistenci a celkový dojem z použití, jsou tyto výrobky stejné. Opravdu je nutné mít doma mycí prosředek na nádobí, na linoleum, na parkety, na sklo, na záchod nebo na koberec? Upřímně, kombinace Jaru, octa a Sava, je dostatečně smrtící na všechny bakterie, šmouhy, skvrny a nečistoty v celém vašem domě. A pro zlepšení vůně doporučím svíčku.

4. Antibakteriální mýdla, krémy, gely
Ne, nic takového neexistuje. Složením se tyto produkty nijak výrazně neliší od těch normálních. Přičemž odlišné složky bakterie opravdu nezahubí. A upřímně... Vzhledem ke složení běžné kosmetiky, je všechno nejen antibakteriální, ale také proalergenní.

5. Strava dělená pro psy, kočky, křečky, morčata, krysy, potkany
Zklamu vás. Strava pro kočky se nijak neliší od stravy pro psy. Vše je jen o obalu a reklamách. Na něčem se vydělávat musí ne? Totéž hlodavci. Potkani, krysy, myšky. Není v tom rozdíl. Jsou to všežravci jako my. Je jedno, co jim dáme. Jsou to dost chytrá zvířátka, sama si vyberou, co jim chutná. Křeček a morče, to je totéž. Odlišila bych asi jen králíka kvůli odlišnému trávicímu ústrojí.


Víc mě toho nenapadá, ale vsadím se, že takových produktů je jistě celá řada. Nenechme si nakecat nesmysly. Můžeme tak ušetřit pár korun, za které si příští týden můžeme dopřát dobrý oběd v místní restauraci ;)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama