Biodivoženky

10. srpna 2017 v 21:07 | Amarry |  Rýpu nípu
Dnes jsem se dostala čirou náhodou ke článku, co se mužům nelíbí na ženách. Byla jsem zvědavá a přečetla si ho. No, málem mě zvedl ze židle. Pomineme-li fakt, že ženy jsou neustále médii někam tlačeny, někým souzeny, posuzovány a hodnoceny, jako obraz na aukci, nejvíce jsem byla rozčarovaná z popisu žen pod názvem "Biodivoženky".

A o tom se rozepíšu. Možná budu trošku škatulkovat- což dělám nerada a obecně to nesnáším, ovšem dnes mám na to právo. Ráda bych uhájila čest žen, které podle jistých chlápků do této kategorie spadají.

"Biodivoženka má propocené koláče podpaží, páchne, nebarví si vlasy, vůbec se nemaluje, nosí volné bavlněné oblečení, neholí se a je posedlá zdravým životním stylem. Takovou bych v životě nechtěl, je to odporné!"

Muže, který se takto vyjádřil, bych ráda viděla, neboť se domnívám, že to bude padesátník ve vytahaném tílku a šortkách, přes které bude vyzývavě trčet obří panděro, na nohou div ne podkolenky, obut do sandálů, v ruce lahváče. Samozřejmě ovoněný lihem. Ne, vážně. Ať to byl, kdo to byl, měl by se stydět, že vůbec otevřel pusu. Každý jsme nějaký a ostatním může bejt u zadnice, kdo jak vypadá a kdo jak žije.

Ale zpět k popisu. Aby bylo jasno, znám několik žen, kterým je nad čtyřicet. Jsou čistě oblečené, sluší jim to, jsou to vášnivé minimalistky a vyžívají se ve zdravém životním stylu. Ovšem nelze říct, že by působily neupraveně nebo odpudivě. Kolem hlavy jim mastné prameny šedých vlasů netrčí, koláče podpaží nemají, neboť to jsou obvykle štíhlé osoby vzhledem k životnímu stylu a stravě, tudíž je těžší vidět je upocené. Mívají upravené obočí, a i když se nemalují, moc jim to sluší. A co se nohou týče, nevidím problém v tom, když si je některá neholí. Je to každého věc.

Podle popisu se však domnívám, že dotazovaný má zálibu v ženách s tunou make-upu na tváři, vlasy zničenými barvením, ideálně depilovaným celým tělem, na sobě mini sukni, tílko s hlubokým výstřihem a vysoké podpatky. Žádný kus oblečení rozhodně není bavlněný. A jako bonus se taková žena nikdy nepotí. Ale opravdu nikdy. A ideálně se stravuje ve fastfoodu a stále váží padesát kilo i s postelí. Milej pane, zůstaňte s Ančou u filmů pro dospělé a sen se vám snad splní...


Samozřejmě pojem "Biodivoženky" lze brát s humorem. Když jsem takový název viděla poprvé, pobavilo mě to. Pokud se ovšem začne objevovat stále častěji s urážlivými a nepravdivými komentáři, líbit se mi přestal. Zajímalo by mě, kdo jsou oni, že soudí druhé? Nemají nárok. O to smutnější je, že soudci bývají lidé s ještě horšími vlastnostmi, než které sami kritizovali. Ne nadarmo se říká: "Podle sebe, soudím tebe."

Já osobně jsem moc ráda, že se takové ženy mezi námi vyskytují a že jich stále přibývá. Obdivuju je a zčásti myslím, že do této skupiny také patřím. Ženy jsou neustále něčím zesměšňovány, společnost je tlačí, kam samy nechtějí. A konečně se našly takové, které řekly dost. A to je správné! A že to společnost těžce nese, není jejich problém. Jakožto ženy nejsme povinné se stále někomu v něčem podřizovat. Aby se to jiným líbilo, aby ostatní souhlasili, aby se ostatní nezlobili, aby ostatní nebyli pohoršeni... Ne! Nikomu do toho nic není.

Tímto článkem děkuji všem ženám, které se rozhodly pro alternativní způsob života a denně tak ukazují, že cesta za správnou věcí není vždy snadná.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama