Takhle to nefunguje

1. srpna 2017 v 17:11 | Amarry |  Rýpu nípu
Až dnešní film mě přiměl k napsání článku. Totiž, viděla jsem spoustu filmů (ani zdaleka ne tolik, jako moji vrstevníci), ale až Agent v sukni 2 mě donutil říct: "Ne, takhle to nefunguje."

Jde o vztahy. Všichni víme, že romantické slaďárničky v realitě neexistují - díky bohu. Ovšem pak jsou tu komedie zejména pak z oblasti FBI, kdy hlavní hrdina, velký drsňák a největší šéf ve svém oboru, narazí na křehoučkou krasotinku. V tu chvíli se jeho touha po dopadení zločince stává banalitou, přestává se zajímat o svou práci, kterou dosud miloval. Co na tom, že byl ze všech nejlepší. Odmítá své nejlepší přátele, řídí se heslem: Vše pro rodinu.


Jenže ouha. Pak se vezmou, partnerka otěhotní, už to není ta sexy dračice, se kterou se poznal a mohl s ní skočit do postele, kdy se mu zachtělo, a drahý pan Drsňák zjišťuje, že se poněkud nudí. Řeči o plánování pokoje pro mimino ho nezajímají. Přátelé z práce mu nabízejí další možnosti, jak se vrátit zpátky. A on přijme. Manželce lže ve dne v noci, neustále si vymýšlí. Vlastně to vypadá, že rodinu už ani nechce. Je přece ve svém oboru nejlepší.

Manželka pak na všechno přijde. Pan agent přijde s kytkou, udělá smutné oči a sklopí hlavu jako malý chlapeček, který provedl lumpárnu. A žili šťastně až do smrti...

Například film Agent v sukni a jemu podobné se mi líbí, ale nad závěrem nevím, jestli brečet nebo zvracet. Upřímně, kdy by se partner náhle sbalil a odjel, lhal mi jak když tiskne a pak po jedné omluvě dělal, jako by se nechumelilo, asi by to neprošlo. Ani se psíma očima ne.

Pokud někdo není schopen říct pravdu, buď svému protějšku nedůvěřuje natolik, aby si byl jist, že ho pochopí, a vztah tedy nemá smysl, nebo mu je jedno, jak se bude protějšek cítit, hlavně, že už bude pryč bez dlouhých řečí, a vztah tedy nemá smysl.

Tomuhle chování snad nechtějí věřit ani tvůrci filmu. Která žena by chtěla dřepět doma na zadku s velkým břichem a čekat, jestli náááhodou se miláček nerozhodne zavolat a vykládat další lži, popřípadě po chvíli hovor položit, protože se mu to prostě nehodí?

Ať si každý říká co chce, domnívám se, že pokud je někdo ve svém oboru opravdu jednička, věnuje tomu všechno, baví ho to a točí se kolem toho jeho život. Ostatní lidi v něm místo nemají. Nejsou v něm důležití tak, jak by si zasloužili. Ten člověk je sice může mít rád, ale nikdy jim nebude moct dát to, co by od něj očekávali nebo chtěli. A je jedno, jestli jde o tajného agenta, lékaře, policistu, architekta nebo spisovatele. Každý z nich potřebuje hodně prostoru a času pro to, aby se vypracovali ještě dál.

Proto říkám: "Takhle to nefunguje."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama